O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Dvě rozdílná Chardonnay

22. 4. 2015 Dvě rozdílná Chardonnay

Dvě Chardonnay a každé úplně jiné. Jedno ovocnější a lehčího střihu (Fabig) a druhé plné a bohaté na chuť (Rod McDonald). Já osobně upřednostňuji plnější chuť před vůní. Hlavně pro dobré párovaní vina a jídla. A právě proto jsem se vydal na stáž k jednomu z nejuznávanějších vinařů na Novem Zélandu. Pro jeho znalosti, jak vyrábět vína právě takového stylu. Ryzlink vlašský a Chardonnay 2015 proto budou úplně něco jiného, než na co jste zvyklí :-). Věřím, že je to krok správným směrem...

Novozelandske Chardonnay 2014 od vinařského guru Roda McDonalda

5. 4. 2015 Novozelandske Chardonnay 2014 od vinařského guru Roda McDonalda

Tak presne kvuli takovemu vinu jsem se vydal na staz na Novy Zeland!!! Bohate, kremove Chardonnay, s jasnou linkou kvaseni a zrani na sudu, ale neobtezujici zaroven. Naprosto dokonala prace Rode!!! .....dle novozelandskeho hodnoceni 93/100 bodu

Vyprodáno!

24. 3. 2015 Vyprodáno!

Dnešním dnem máme vyprodáno. Poslední víno ročníku 2013 putuje k zákazníkovi. Konkrétně společnosti Winekabinett, která nás zastupuje :-)

Fabig vinařství & Pavillon restaurant

25. 2. 2015 Fabig vinařství & Pavillon restaurant

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás pozvali na náš další degustační večer. Tentokrát ve spojení kuchařského umění šéfkuchaře Jana Kaplana, sommeliérských kvalit Františka Macháčka a příjemného prostředí brněnského restaurantu Pavillon. Degustační večer se uskuteční dne 4.3.2015.

MENU

CARPACCIO Z MOŘSKÉHO VLKA S PASSION FRUIT MAJONÉZOU, PUFOVANOU ČERNOU RÝŽÍ, LIMETOU A KORIANDREM VELTLÍNSKÉ ZELENÉ, POZDNÍ SBĚR, 2013

FRANCOUZSKÁ POLÉVKA BOUILLABAISSE S OMÁČKOU ROUILLE CHARDONNAY, POZDNÍ SBĚR, 2013

POŠÍROVANÁ PERLIČKA S BROKOLICOVÝM PYRÉ, BRAMBOROVÝM FONDANTEM A OMÁČKOU Z CITRONOVÉHO TYMIÁNU VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2012

FILÍROVANÝ FLANK STEAK, CELEROVÉ PYRÉ, ZELENÉ FAZOLKY S MANDLEMI A DEMI-GLACE ZE ZELENÉHO PEPŘE CABERNET MORAVIA 2013

ETON MESS S ČERSTVÝMI JAHODAMI, ČOKOLÁDOU A VANILKOVOU ZMRZLINOU ROSÉ, POZDNÍ SBĚR, 2013

Cena menu je 990 Kč včetně vín.

Těšíme se na setkání s Vámi a příjemné rozhovory na téma víno a jídlo :-)

Rezervaci můžete uskutečnit na našem e-mailu info@fabig.cz, nebo na tel. 608 522 480

Pour féliciter 2015

23. 12. 2014 Pour féliciter 2015

.

Od nového roku s novým kartonem na lahve.

20. 12. 2014 Od nového roku s novým kartonem na lahve.

Dnes u nás přistál konečný návrh nového designu krabice. Rozhodli jsme se pro změnu nejen designu, ale především pro změnu materiálu kartonu. Bude o poznání pevnější a vhodnější na skladování i přepravu :-)

Perfektní příležitost k získání nových zkušeností!!! :-)))

20. 11. 2014 Perfektní příležitost k získání nových zkušeností!!! :-)))

Sám tomu pořád nemůžu uvěřit, ale dnes se mi po několika měsících podařilo domluvit se na stáži v novozélandském vinařství Rod McDonald Wines. Vinař Rod McDonald získal v roce 2006 titul Vinař Nového Zélandu a jeho zkušenosti a znalosti jsou ohromující. Jeho vinařství Rod McDonald Wines se zaměřuje na prémiová vína a dnes je v takovém stádiu, že jej oslovují další vinařské podniky na Novém Zélandu s žádostí o spolupráci a tak Rod ovlivňuje výrobu vína nejen ve svém vinařství, ale také ostatních producentů.

Stáže se zúčastním v dubnu roku 2015. Těsně před lahvováním nového ročníku našich vín :-) Určitě Vás budu pravidelně informovat...

Mladí vinaři v IN magazínu Hospodářských novin

3. 9. 2014 Mladí vinaři v IN magazínu Hospodářských novin

V příloze Hospodářských novin si dnes můžete přečíst zajímavé rozhovory osmi vinařů, kteří představují nastupující generaci :-) Určitě stojí za pozornost jejich názory, zkušenosti i to, jak vidí budoucnost českého vinařství...

Wine and food golf championship 2014 & Fabig vinařství

5. 8. 2014 Wine and food golf championship 2014 & Fabig vinařství

Vážení zákazníci,

přijďte si s námi užít pohodovou sobotu plnou vynikajícího jídla, vína a sportu :-)

V sobotu 9. 8. 2014 se v brněnském golfovém resortu Kaskáda uskuteční druhý ročník akce WINE AND FOOD GOLF CHAMPIONSHIP 2014 – mezinárodní mistrovství vinařů a kuchařů v golfu.

Projekt spojuje svět kvalitní gastronomie, prvotřídní tuzemské i mezinárodní kuchyně, špičkového vína a sportu. Podporuje zdravý životní styl. Proto i letos převzal záštitu nad touto akcí prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEM.

Golfový turnaj odehrají dvě kategorie hráčů – první vinaři a kuchaři, druhá partneři a hosté a to od 9:30 hodin.

Pro nehrající hosty jsou připraveny tři školy. První, škola vaření se Stanislavem Zukalem, majitelem kulinářské instituce Julienne. Druhá, škola sommeliérství s Františkem Koudelou, učitelem sommeliérství. A třetí bude škola golfová.

V 18:30 bude maximálně 120 hostů welcome drinkem pozváno k banketním stolům.

Degustační večeři bude připravovat a snoubit 5 TOP restaurací a 5 TOP vinařství ze tří zemí. Paralelně proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a předání hlavní putovní ceny z dílny světoznámé lindavské sklárny vinařům nebo kuchařům.

Dva úspěchy během jednoho týdne! :-)

23. 6. 2014 Dva úspěchy během jednoho týdne! :-)

V sobotu 21.6. jsme na galavečeru v Louckém klášteře ve Znojmě převzali cenu za nejlepší bílé suché víno, které uspělo na soutěži Oenoforum 2014. Vítězem se stal náš Sauvignon 2013.

VIII. ročník mezinárodní soutěže vín „Oenoforum 2014, Czech International Wine Competition with Special Sauvignon Award“, je pod záštitou Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví (O.I.V.) a staví se tak po bok předních světových soutěží jako Vinalies Internationales v Paříži, MUNDUS Vini v Neustadtu nebo Sélections Mondiales des Vins v Québecu. V kategorii bílých suchých vín se účastnilo více jak 130 vín z ČR, Německa, Nového Zélandu, Argentiny, Slovenska a Švýcarska.

A dále jako nejlepší bílé víno reprezentující hustopečsko a místní terroir vybrala v Hustopečích odborná komise naše Veltlínské zelené 2013. Víno bude pro následující rok nést titul Hustopečské městské víno. Soutěže se účastnili výrobci vína z Hustopečí a okolních vinařských obcí.

Obou ocenění si velmi vážíme, protože nás utvrzují v názoru, že Hustopeče nebyly jen náhodou v minulosti největší vinařskou obcí v ČR s vyjímečnými podmínkami pro pěstování révy.