O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Francouzská posila při vinobraní 2016

26. 9. 2016 Francouzská posila při vinobraní 2016

S ročníkem 2016 přibude další přírůstek do mojí rodiny Sauvignonů. 100% barrel fermented Sauvignon Blanc!! S tímto vinobraním nám pomáhá francouzský vinař z oblasti Bordeaux, Antoine Lahouratate. Je to super zkušenost!!!

Fabig & Michelin restaurant La Degustation Bohême Bourgeoise

6. 9. 2016 Fabig & Michelin restaurant La Degustation Bohême Bourgeoise

Samou radostí jsem úplně zapomněl podělit se o zprávu, že už několik dnů můžete naše víno ochutnat k pokrmům michelinské restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise. Kluci si vybrali Sauvignon Blanc Na Výslunní a Cabernet Moravia. Morávka sice ještě není na láhvi, ale už teď sommeliéry Martina, Honzu a Zdeňka přesvědčila. 

A další dobrou zprávou je to, že tento rok bude u nás na stáži na vinobraní mladý vinař z Francie, který má bohaté zkušenosti z celého světa :-) Mám opravdu radost, že si pro svou další profesní zastávku vybral právě naše vinařství. Už teď se těším, bude to určitě super!!! Ale o tom se určitě ještě zmíním…

Ročník 2015 je tady!!

30. 6. 2016 Ročník 2015 je tady!!

Konečně. Bílá vína ročníku 2015 jsou v prodeji.

A máme novinku!! Sauvignon Blanc z tratě Na Výsluní :-) Jedna z našich stěžejních vinic, kde se Sauvignonu opravdu daří.

Vápník, vápník, všude samý vápník!

23. 5. 2016 Vápník, vápník, všude samý vápník!

Úrodná, na vápník bohatá, 20 cm horní vrstva černozemě prostupuje do vrstev pískovce a vápenatého jílu (slínu)....vápník, to je to, co dělá náš Sauvignon blanc každoročně nezaměnitelný a komplexní a proto mu tolik věřím!! :-)

Fou Zoo restaurant v Bratislavě i s našimi víny.

18. 4. 2016 Fou Zoo restaurant v Bratislavě i s našimi víny.

Tak tohle mi udělalo dnes velkou radost :-) Jako jedna z prvních restaurací na Slovensku s námi začala spolupracovat i bratislavská Fou Zoo, která dlouhodobě patří mezi absolutní špičku na Slovensku. K právě novému sezónnímu menu tak můžete vyzkoušet párování s naším Veltlínem nebo Cabernet Moravii. A návštěvu rozhodně doporučuji. Na mě celý koncept udělal velký dojem.

Zdravím tým Fou Zoo do Bratislavy a už teď se těším na návštěvu u nás na vinařství!!! :-)

Roman

Cuvée Pavillon 2015 & Fabig vinařství

24. 3. 2016 Cuvée Pavillon 2015 & Fabig vinařství

Přátelské vztahy a vášeň pro víno a jídlo nás přivedly k myšlence vytvořit ve spolupráci s restaurantem Pavillon víno speciálně pro jejich potřeby.

 

A rovnou ve velkém stylu, protože v tomto roce budou dokonce dvě!! :-) To první můžete ochutnat od dnešního dne k novému velikonočnímu menu Pavillonu. Kupáž Frankovky a Cabernetu Moravia (v obou případech velmi jemný samotok) je první víno ročníku 2015, které opustilo naše vinařství. A záměrně pro svoji mladost, svěžest a jemnost, které bude perfektně doplňovat lehkou jarní kuchyni Honzy Kaplana. 

PF 2016

28. 12. 2015 PF 2016

Přejeme Vám krásné sváteční dny, šťastný rok 2016 a děkujeme Vám za přízeň! :-)

Vzácná návštěva

3. 11. 2015 Vzácná návštěva

Včera jsme měli moc příjemnou návštěvu. V rámci akce Grand Jour de Champagne nás navštívil šéfkuchař Michael z londýnské michelinské restaurace Maze vlastněnou Gordonem Ramsey. Tímto bych rád poděkoval Marcelu Lázničkovi z House Champagne Prague, že chtěl Michaelovi představit naše vína. Díky!! Bylo to super

Napsali o nás na Archspace.cz

23. 7. 2015 Napsali o nás na Archspace.cz

Naše vinařství zaujalo redaktory z Archspace :-) Potěšující zpráva :-) A milovníkům vína a architektury můžeme slíbit, že se v budoucnu budeme snažit o další zajímavé architektonické rozšíření našeho vinařství....

Na fotografie a článek se můžete podívat na Archspace

Nový ročník právě připraven!

25. 5. 2015 Nový ročník právě připraven!

Od dnešního dne máme ročník 2014 připravený v lahvích :-)