O nás & novinky

jsem posedlý kvalitou
a detaily při výrobě

Novinky

Průvodce nejlepšími víny ČR 2018-2019

4. 12. 2018 Průvodce nejlepšími víny ČR 2018-2019

Už je to několik týdnů, co proběhl křest nového ročníku knihy Průvodce nejlepšími víny České republiky. Ke mně se dostalo nové vydání teprve nedávno. Vzpomínám, že v loňském ročníku mě velmi potěšilo naše umístění, ale letošní rok mi způsobil malý a velmi příjemný šok. Vinařství získalo nejvyšší možný počet hvězd, tedy 3. A dva naše Sauvignony po 91 bodech!

Sauvignony v magazínu Víno & Styl

15. 9. 2018 Sauvignony v magazínu Víno & Styl

V aktuálním čísle Vino & Styl proběhl grand test Sauvignonu Blanc. Mám velkou radost z toho, jak dopadli naši dva zástupci. Z celkem 28 vín z celého světa je Big Sauvignon vítěz testu a Sahara byla vyhodnocena jako osmé nejlepší víno. To jsou příjemné zprávy při vrcholu vinobraní!

Pochvala Jakubovi!

21. 8. 2018 Pochvala Jakubovi!

Založení nové vinice Na výsluní byla od jara hlavně jeho práce a zodpovědnost a téměř všech 22 tisíc kusů sazenic se má čile k světu. Takhle nějak by mohl vypadat ukázkový mladý vinohrad. Radost se procházet...

F+F

2. 8. 2018 F+F

Finmag & Fabig

S klukama z Finmagu jsem se potkal nedávno v Praze už lehce ovíněný po náročné pracovní degustaci a vzešel z toho třístránkový rozhovor v novém vydání. Nevím, jestli to bylo vínem nebo správnými otázkami od Martina, ale bylo to moc fajn odpoledne...

Seznam TV & Fabig

15. 6. 2018 Seznam TV & Fabig

V květnu jsem měl moc fajn návštěvu! Dva dny strávené s partičkou ze Seznam TV, konkrétně pořad #ZDAVUVEN. Anita Baselová a kluci jsou vážně profíci a tak jak oni byli nadšení z okolí Pálavy, tak já je nadšeně sledoval při práci. Chtěli se něco dozvědět o víně, nové generaci vinařů, jak vidím já budoucnost vína a co mě vlastně k tomu, co a jak dělám, dovedlo :) Jestli jste nestihli na Seznam TV premiéru, můžete mrknout tady.

Po pěti letech příprav výsadby trati Na výsluní jsme se dočkali!

19. 4. 2018 Po pěti letech příprav výsadby trati Na výsluní jsme se dočkali!

Tak je to tady! Od prvních jednání o koupi pozemku až po výsadbu nového Sauvignonu Na výsluní uběhlo 5 let! Jak já se těšil na tuto chvíli!!! 

Před téměř dvěma týdny jsme vysadili 4 ha nových vinic v trati Na výsluní. Z toho 3 ha Sauvignonu a 1 ha Vetlínu. Chtěl bych moc poděkovat všem, co se na přípravách podíleli. Velké DÍK rodině, klukům vinařům u nás, klukům vinařům v Rakousku, Německu a z Nového Zélandu! Teď ještě ne úplně suchý rok bych si mohl přát. No a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty. Znáte to...

BIG Fabig!

14. 9. 2017 BIG Fabig!

Když jsem v roce 2011 vinařství zakládal, měl jsem v hlavě myšlenku, že bych chtěl mít tři řady vín. Něco pro lehký začátek, pak vína s duší a odrazem místa původu. A na závěr nejvyšší řadu, jejíž vína budou vybrána jen z hroznů nejlepších ročníků. Teprve ročník 2015 odstartoval výrobu vín pro tuto řadu a dvě z těchto vín budou v prodeji od 25.9.2017

Let's make Sauvignon Blanc great again!

7. 9. 2017 Let's make Sauvignon Blanc great again!

Vinobraní 2017 dnešním dnem začíná!

Ročník 2016 v prodeji

4. 8. 2017 Ročník 2016 v prodeji

Tak je to tady! Od dnešního dne jsou v prodeji téměř všechny vína ročníku 2016. Co mě asi nejvíce baví jsou novinky. Sauvignon Blanc, čtyři tratě, každé víno jiné. Růženy, Stará hora, Na výsluní - to jsou Sauvignony z těchto hustopečských tratí. Travnatý, ovocný nebo kořenitý?? Miluji tuhle rozmanitost. A ten čtvrtý? Sahara z kamenitého podloží z Mikulovska! Tímto Sauvignonem vám chci ukázat, jak specifický může být. Tohle mě prostě baví!!

Sauvignon Blanc Na výsluní & Oenoforum 2017

28. 7. 2017 Sauvignon Blanc Na výsluní & Oenoforum 2017

Mám radost! Sauvignon 2013, 2014 a teď i 2015 získal ocenění na Oenoforum 2017. Žádné jiné soutěže se s víny neúčastním, ale Oenoforum pro mě váhu má. Důvody jsou dva. Jednak je zde velká pozornost na odrůdu Sauvignon a hlavně, soutěže se účastní i mezinárodní vína a hodnotí mezinárodní komise. Takže ještě jednou. Mám radost!